Reportáž
O nás
Akce 2003
Aircombat
Naše letiště
Naše modely
Album
kroužek
Co se dělo
Odkazy


Mistrovství ČR leteckých modelářů-žáků 2003

    Soutěž se konala za slunečného, ale větrného počasí v sobotu 6.9.2003. Z původně 101 přihlášených dětí se nakonec prezentovalo 89 soutěžících.
Páteční počasí bylo skvělé: slabý severozápadní vítr vanoucí podél vzletové a přistávací dráhy letiště, obloha z poloviny pokrytá krásnými kumuly. Avšak odpoledne, kolem čtrnácté hodiny, kdy se začali sjíždět první účastníci mistrovství, začaly se od severovýchodu natahovat ciry, vítr zesiloval a stáčel se k jihozápadu až se nakonec otočil o 180 stupňů. Do večera se stačilo zaregistrovat asi polovina závodníků, kteří měli zajištěné ubytování v hotelu "V Kotli" a v "Autokempu Pod Černým lesem". Při prezentaci obdrželi děti i vedoucí jednotlivých výprav tašku obsahující tričko s logem soutěže, jedno číslo časopisu "RC modely", darované redakcí časopisu, propagační materiály, které věnovalo město Žamberk a firma MVVS, vyrábějící výborné modelářské motory.
V sobotu, v den soutěže, dorazila zbylá polovina soutěžících a také se zaregistrovala. Krátce po osmé hodině, ředitel soutěže ing. Miroslav Štěpán, zahájil poradu s vedoucími výprav krajů. Řešily se otázky okolo organizace startovišť, povolení soutěžit ve více stavebních kategoriích při zachování maximálního počtu (8) závodníků a způsob podávání protestů. Na závěr porady byla zvolena sportovní jury ve složení F. Doupovec, J. Gardavský, a J. Hladil.
Zahájení mistrovství proběhlo těsně po půl desáté hromadným nástupem. M. Štěpán přivítal zúčastněné a hosty, kterými byli starosta města Žamberk Mgr. Tomáš Kalous, místostarosta Jiří Dytrt, předseda SMČR Karel Koudelka a předseda komise pro mládež při SMČR František Doupovec. Po úvodním proslovu pana starosty provedl F. Doupovec vyhodnocení korespondenční soutěže "Létáme s dětmi" a ředitel soutěže provedl rozdělení startovišť. V deset hodin a deset minut Ondřej Štěpán zahájil první sedmdesátiminutové kolo. Soutěžní lety probíhaly bez komplikací, proto mola být poslední dvě kola zkrácena na šedesát minut. Po skončení základní části soutěže byly spočítány výsledky. Při přepisování do výsledkové tabule došlo k několika chybám a tak musela zasahovat jury. Přitom došlo k půlhodinovému zdržení. Nakonec se ještě rozlétávaly dvě dvojice: v kategorii A3 o druhé místo a v kategorii P30 o mistrovský titul. Konečně v 17,30 mohly být vyhlášeny oficiální výsledky a vítězům předány medaile, diplomy a věcné ceny. Vyhlášení výsledků se ujal F. Doupovec, ceny a medaile předali ředitel soutěže M. Štěpán a ředitelka DDM A. Němcová.
Výsledky a průběh jednotlivých kol podle kategorií jsou uvedeny v tabulce.
Závěrem patří poděkování všem rozhodčím, časoměřičům, partnerům a sponzorům mistrovství.

M. Štěpán

Sponzoři:
Vyhlašovatel (SMČR) a partneři akce (Pardubický kraj, MÚ Žamberk):


    počet přístupů:
kódování: ISO-8859-2
© LMK Orlík Žamberk, 2003
e-mail: orlik_zamberkcentrum.cz
webmaster: mirek_stepancentrum.cz
Na hlavní stránku
poslední aktualizace této stránky: 15. 9. 2003